Horga LM at el, 2019, досліджували  питання чи може марафонський біг покращити стан колінних суглобів, які є пошкодженні в осіб середнього віку.

Біг на довгі дистанції став популярним явищем у всьому світі, що більше 30 мільйонів людей бігають марафонами щороку. Біг чинить повторювані навантаження на нижні кінцівки, особливо на колінний суглоб, що може призвести до травм та розвитку остеоартрозу.

Метою  оцінки короткотермінового впливу бігу на довгі дистанції на колінні суглоби – є МРТ.

У більшості з 82 добровольців середнього віку «до» і «після» МРТ показали ознаки пошкодження декількох структур колін. Однак після марафону МРТ показало зменшення показників пошкодження при: субхондральному набряку кісткового мозку в голівках великогомілкової кістки (р = 0,011) та стегновій кістці (р = 0,082). На МРТ також виявлено  збільшення радіологічних  показників до таких структур: хрящ наколінка бічний (p = 0,0005); напівперетинчистого сухожилля (р = 0,016); іліотибіальна смуга (р <0,0001) і препателярна бурса (р = 0,016).

Дослідники дійшли висновку, що поліпшення пошкодженої субхондральної кістки великогомілкової та стегнової кісток було виявлено після марафону у початківців бігунів, а також погіршення хряща надколіника, хоча й безсимптомне. Це найбільш надійний доказ зв’язку бігу на марафоні зі здоров’ям колінного суглоба та надає важливу інформацію для тих, хто прагне зрозуміти зв’язок бігу на довгі дистанції та остеоартриту коліна.

Підготував: Юра Мельник

Джерела

  1. Horga LM, Henckel J, Fotiadou A, et alCan marathon running improve knee damage of middle-aged adults? A prospective cohort studyBMJ Open Sport & Exercise Medicine 2019;5:e000586. doi: 10.1136/bmjsem-2019-000586

Фото:

  1. https://images.app.goo.gl/imM7LutxExw71sx4A
error: