Міфи:

  • У разі артриту суглобу слід захищати і не навантажувати.

У людей з остеоартритом колінного суглоба низька активність пов’язана зі схильністю до більшого витончення хряща на МРТ. Помірний біг не погіршує структурного прогресування остеоартриту і пов’язаний протягом 2 років навіть з більшою ймовірністю зниженням болю та покращення функції суглобів. Це не залежало від ІМТ (індекс маси тіла), ступеня остеоартриту та інших факторів.

  • Чим гірше виглядає візуалізація, тим гірший суглоб.

Візуалізація, наприклад рентгенографія та магнітно-резонансна томографія, є стандартним інструментом, який використовується для діагностики остеоартриту. Однак лише 50% людей з рентгенографічним остеоартрозом мають клінічні симптоми. Оцінка ознак та симптомів у осіб може бути більш клінічно вираженою, ніж результати досліджень, особливо стосовно терапії.

  • Консервативні методи лікування неефективні і здатні лише відтермінувати операцію по заміні суглобів.

Освіта, спосіб життя та зміни в харчуванні та вправи є наріжним каменем неоперативного менеджменту. Варіанти лікування слід застосовувати поступово, починаючи з більш консервативного лікування, а потім прогресуючи фармакологічними та інвазивними втручаннями в міру необхідності. Вправи можуть позитивно впливати на біль, функцію м’язів, масу тіла, стан ССС, настрій та прогресування хвороби.

  • Операція по замінні суглобів неминуча.

Перебіг захворювання відрізняються від людини до людини і є багатофакторними. Багато людей можуть ніколи не дійти до того, коли операція (тотальна заміна колінного суглобу) є доцільною або необхідною. Не всі надають перевагу хірургічної заміни суглобів, значна частина людей продовжує повідомляти про тривалі болі в суглобах після операції.

Про остеоартрит існує багато міфів, а деякі обмежують потенційні переваги, які люди можуть отримати від консервативного лікування. Розбиття цих міфів призведе до кращого розуміння остеоартриту і може сприяти продуктивнішій активності та соціальній участі пацієнтів, які живуть із захворюваннями. Фізичний терапевт в змозі зробити це завдяки ефективному навчанні пацієнтів та шляхом застосування терапії за найкращими доказовими методами в даній проблемі.

Про навчання пацієнтів можна почитати тут

Перекладено з мови оригіналу, повна інформація у інформаційному буклеті та статті у посиланні.

Підготував: Юра Мельник

Джерела

Вебінар за донат

"Типові помилки у фізичній терапії при роботі з мінно-вибуховою травмою"

20 травня
19:00-21:00 + запитання .

Реєстрація
https://forms.gle/rnjAQwt9JS4wUzEM7

This will close in 0 seconds

error: