John W Orchard at el., 2020.  У даному досліджені зібрана інформація  протягом 23 років та 3647 випадків розтягу м’язів  у професійному  футболі Австралії.

Розтяг м’язів найчастіша травма у футболі. Найчастіша травма це розтяг м’язів задньої поверхні стегна, який зустрічається у ігрових видах спорту. Найпоширенішим фактором ризику травми м’язів є історія травми однієї і тієї ж групи м’язів.

Мета, для того, щоб визначити частоту рецидивів  розтягнення м’язів,  після повернення до гри в футбол та кількісну оцінку факторів ризику.

Частота рецидивів розтягу м’язів у цій  вибірці становить 9% (задня поверхня стегна), 5% (чотириголовий), 2% (литковий) та 6% (привідні) під час першого матчу мають підвищений ризик рецидиву  та поступово зменшується протягом 15 тижнів після травми.

Це дослідження підтверджує, що недавня історія травми, виступає як основний  фактор ризику в порівнянні з іншими факторами  ризику для розтягу м’язів в футболістів. Також фактор такий, хто на полі виконує більш швидку роботу та різкі зміни траєкторії руху, той має більший ризик рецидиву. 

Ми вважаємо, що важко визначити, бо кожен гравець має  різню позицію нападник, воротар та ін. Також  важко говорити про те, що  Австралія лідер чи одна з провідних країн де футбол на високу рівні, в Європі особливо Іспанія, Англія, Італія рівень футболу вищий та швидкісна гра, тому ми вважаємо що дана статистика буде коливатись.

Повна стаття за посиланням нижче!

Підготував: Юра Мельник

Джерела

1. Orchard JW, Jomaa MC, Orchard JJ, et al. Fifteen-week window for recurrent muscle strains in football: a prospective cohort of 3600 muscle strains over 23 years in professional Australian rules football. Br J Sports Med. February 2020. doi:10.1136/bjsports-2019-100755

Фото:

  1. https://images.app.goo.gl/TJVQ8opMGex2ubbx8

error: