Дослідження Hughes T at el, 2017 про прогностичні фактори для специфічних травм опорно-рухового апарату нижньої кінцівки та хребта, виявлені методом медичного обстеження та моніторингу навантаження в професійному футболі.

Частота травм опорно-рухового апарату у футболістів європейського професійного футболу, є високою. У середньому гравці отримують дві травми та пропускають 37 днів тренувань, за сезон більша частина травм у нижніх кінцівках.

Метою даного дослідження було визначити прогностичні фактори та моделі пошкодження опорно-рухового апарату нижних кінцівки та хребта у професійних футболістів із медичного обстеження та моніторингу тренувальних навантажень.

У дане дослідження було включено чотирнадцять досліджень. Виявлено 16 конкретних результатів травм нижньої кінцівки. Не виявлено результатів травм хребта. Мета-аналіз виявився неможливим через неоднорідність та якість дослідження.

Дослідники дійшли до висновків, що наразі здатність медичних скринінгових тестів прогнозувати конкретні травми опорно-рухового апарату не підтверджується поточними доказами. Наразі процедури скринінгу слід розглядати лише як орієнтири функції або продуктивності. Прогнозне значення моніторингу навантажень невідоме.

Повна стаття у посиланні.

Підготував: Юра Мельник

Джерело

  1. Hughes T, Sergeant JC, Parkes MJ, Callaghan MJ. Prognostic factors for specific lower extremity and spinal musculoskeletal injuries identified through medical screening and training load monitoring in professional football (soccer): a systematic review. BMJ Open Sport Exerc Med. 2017;3(1):e000263. doi:10.1136/bmjsem-2017-000263
error: