Дослідження Slevin at el, 2020 про ефективність кінезіотейпування на стабільність над’ятково-гомілкового суглобу.
Бічне розтягнення над’ятково-гомілкового суглобу – одна з найпоширеніших травм опорно-рухового апарату, особливо серед спортивного населення. Через таку розповсюдженість, багато спеціалістів намагалися запобігти початковому або подальшому впливу розтягненню над’ятково-гомілкового суглобу.
Метою дослідження було оцінити вплив кінезіотейпування на стабільність над’ятково-гомілкового суглобу.
Результати покази, що не було виявлено суттєвої різниці, використовуючи кінезіологічну (тейп) стрічку на будь-якій із виміряних змінних, тоді як правильно підібране взуття значно збільшило всі змінні.
Висновки авторів свідчать про те, що кінезіотейпування над’ятково-гомілкового суглобу не впливає на стабільність, а взуття яке не правильно підібране чи не якісне, може нести згубний вплив.
Але будь, яке дослідження може піддаватись сумніву, оскільки в досліджені приймали участь здорові люди, яких було всього 27! Також ми маємо розуміти, те що навіть, якщо автори прийшли такого висновку, ми не можемо абсолютно відкидати кінезіотейпування, адже є багато інших порушень над’ятково-гомілкового суглобу у яких цей метод можливо буде ефективним. Ця тема є дуже популярна, про це ми ще поговорим, у наступних випусках!
Повна стаття у посиланні.
Підготував: Юра Мельник
Джерело:
- Zack Slevin, Graham P Arnold, Weijie Wang, Rami JAbboud. Immediate effect of kinesiology tape on ankle stability. https://www.researchgate.net/publication/339047467_Immediate_effect_of_kinesiology_tape_on_ankle_stability