Sellwood et al, 2007, досліджували чи занурення у крижану  воду  мінімізує симптоми затримки м’язевої крепатури після ексцентричних вправ для  чотириголового м’язу.

Затримка м’язової крепатури (DOMS (Delayed onset muscle soreness)) – це біль або дискомфорт, що зазвичай виникає через 2 год–2 дні після незвичного ексцентричного навантаження скелетних м’язів і, як правило, зникає протягом тижня.

Метою цього дослідження було оцінити ефективність широко використовуваного протоколу занурення  у крижану воду для запобігання  м’язової крепатури (DOMS), використовуючи суворе  рандомізоване контрольоване дослідження. Було висунуто гіпотезу, що, порівняно з помірною температурою води (24* С), занурення  у крижану воду (5 +/- 1 С*) мінімізує біль, набряки, функціональний та силовий дефіцит та ушкодження м’язів після ексцентричних вправ на чотириголовий м’яз.

Результати даного дослідження показали, що не спостерігалося суттєвих відмінностей між групами стосовно змін більшості больових відчуттів, болю під час ізометричного напруження, набряку. Була значна різниця у болю при сидінні та стоянні через 24 години, при цьому група втручання демонструвала більший приріст болю, ніж у контрольної групи.

Це дослідження кидає виклик використанню занурення крижаною водою у спортсменів, враховуючи, що для пошкодження м’язів, спричиненого ексцентричними вправами, занурення  у крижану воду не приносить користі для зменшення  болю, набряку, болю при ізометричному напруженні та функції, і насправді може змусити спортсменів відчувати сильну біль на  наступний день. Занурення у воду з льодом – це часто застосовуване лікування у спорті, яке вважають,  може обмежувати запальну реакцію після ушкодження м’язів, головним чином завдяки судинозвужувальної дії. Попередня література, що оцінює вплив занурення у крижану воду на ексцентричне ураження м’язів, містить суперечливі результати, що стосуються погано обґрунтованих протоколів занурення, які також недоцільно застосовувати.

Повна стаття за посилання нище!

Підготував: Юра Мельник

Джерела

1. Sellwood KL, Brukner P, Williams D, Nicol A, Hinman R. Ice‐water immersion and delayed‐onset muscle soreness: a randomised controlled trial. Br J Sports Med. 2007;41(6):392-397. doi:10.1136/bjsm.2006.033985

Фото:

  1. https://images.app.goo.gl/RwqJkVbz2QcskKzr6
error: