Біг на біговій доріжці вимагає майже таких самих фізичних зусиль, як і біг на вулиці (Miller, 2019)

Бігова доріжка встановлена під нахилом: з точки зору екшн-камери, біг по пагорбі з нахилом 5% на відкритому повітрі виглядає так само, як біг на тредмілі з нахилом 5% з точки зору вертикального зміщення центру маси вашого тіла.У контрольованих умовах фізіологічні показники зусиль, такі як споживання кисню («V-dot»), частота серцевих скорочень та рівень лактату в крові практично однакові для даної швидкості (Miller, 2019). До частини «майже» ми повернемося пізніше: частково це пов’язано з однією великою різницею між бігом на біговій доріжці та бігом на вулиці — опором повітря. (Miller, 2019)

Ваша біомеханіка при бігу на біговій доріжці майже така сама, як і при бігу на вулиці. 

Оглядове дослідження 2019 року (Hooren), в якому аналізувалися 33 різних дослідження, присвячених біомеханіці бігу на біговій доріжці та звичайним бігом, дійшло висновку, що біг на тредмілі та звичайний біг цілком схожі. Однак, у порівнянні з бігом по землі, коли ви біжите на біговій доріжці, у вас: більше удару передньою частиною стопи (приблизно на 10 градусів). Типовий кут удару стопи варіюється від -20 до +20 градусів (Stiffler-Joachim, 2019). Менше вертикальних коливань (менше на 1.5 см). Типові значення становлять від 6.1 до 11.3 см (Heiderscheit, 2012). На біговій доріжці у вас також є: більше згинання коліна при контакті стопою площини опори (2.3 градуси): типові значення тут варіюються від 10 до 26 градусів (Heiderscheit, 2012), тому це дуже мало. Трохи менше згинання коліна під час фази опори (6 градусів). Це цілком логічно з огляду на зменшення вертикальних коливань. Трохи більший час контакту із землею (5 мс). Це навряд чи можна вважати статистично значущим. Сила стиснення ахіллового сухожилля на 12.5% більше на біговій доріжці порівняно з бігом по землі на тій самій швидкості (Willy, 2016).

Біг на біговій доріжці здається швидше, ніж є насправді при трьох різних швидкостях бігуни постійно переоцінювали свою швидкість (Caramenti, 2018).

Дійсно, якщо приховати показання швидкості бігової доріжки і попросити бігунів встановити швидкість відповідно до їх типового темпу бігу, вони встановлювали її набагато меншою (хоча я дещо скептично ставлюся до цих результатів через те саме питання про порівняння наземного бігу з бігом на вулиці, про яке йшлося вище) (Pui W. Kong, 2012).

Опір повітря на біговій доріжці значно нижчий.

Коли ви біжите на вулиці, навіть у безвітряний день, вам доводиться долати опір повітря. Наприклад, при швидкості 10 км на годину зустрічний вітер сягає 16 км на годину. Складність подолання цього опору зростає пропорційноквадрату швидкості бігу – так, при швидкості 8 км опір повітря вчетверо менше, ніж при швидкості 16 км. Як наслідок, різниця в очікуваному споживанні кисню між біговою доріжкою та бігом на свіжому повітрі незначна на низьких швидкостях, але різко зростає зі збільшенням швидкості. Наприклад, метаболічні розрахунки показують, що при швидкості 7 км споживання кисню може бути на 8% нижче на біговій доріжці в порівнянні з бігом на відкритому повітрі (Pugh, 1970).

Відсутність опору повітря на біговій доріжці означає, що ваше тіло нагрівається швидше.

Дослідження в бразильському журналі зі спортивної медицини показало, що збільшення швидкості потоку повітря за допомогою вентилятора знижує температуру шкіри під час бігу на біговій доріжці (Nogueira, 2020).

Біг на біговій доріжці набагато жорсткіше обмежений, ніж біг на вулиці.

При бігу на тредмілі потрібно дуже жорстко регулювати механіку свого бігу, кожен крок на біговій доріжці дуже схожий на попередній. Це, ймовірно, локально концентрує навантаження у вашому тілі, замість розподіляти його по ширшому спектру тканин. Це має деякі (теоретичні) наслідки щодо ризику травм. У реальному світі можна самостійно регулювати складність тренування, змінюючи швидкість у межах кількості повторень. На біговій доріжці ви можете лише вручну регулювати швидкість або нахил поверхні.

Жорсткість платформи бігової доріжки може впливати на складність бігу.

Дослідження 2017 року показало зниження енергетичних витрат на 7% та частоти серцевих скорочень на 5% при бігу на біговій доріжці з надувним покриттям порівняно з біговою доріжкою із більш жорсткою платформою (Smith, 2016). Тим не менш, механічні властивості бігових доріжок, які можна зустріти в тренажерному залі, досить схожі, у порівнянні з механічними відмінностями між біговими доріжками та біговими поверхнями на відкритому повітрі (Colino, 2020).

John Davis — A scientific guide to treadmill training and workouts for runners.

error: